olej z wiesiołka
  • olej z wiesiołka

OLEJ Z WIESIOŁKA TŁOCZONY NA ZIMNO 250 ml

40,00 zł
Brutto Wszystkie produkty robione na zamówienie. Czas dostawy 3-4 dni.

Olej z wiesiołka tłoczymy zawsze na świeżo, na zamówienie, nie czeka na półce na klienta. Nasz olej jest tłoczony  w temperaturze poniżej 37°C, nierafinowany i nieoczyszczony. Olej po wytłoczeniu poddawany jest naturalnej sedymentacji dlatego też czas oczekiwania na zamówienie może trwać od 2 do 4 dni. Pracujemy według standardów GMP (Good Manufacturing Practice) i dlatego możemy zapewnić wysoką jakość oferowanego produktu.

Ilość

Źródłem zalet oleju z wiesiołka jest jego skład, zdominowany przez nienasycone kwasy tłuszczowe, pełniące bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Aż 70 proc. z nich stanowi kwas linolowy, wykazujący między innymi działanie przeciwnowotworowe i antymiażdżycowe. Jest ceniony również za właściwości upiększające, dlatego znajdziemy go w wielu kosmetykach oraz suplementach diety nastawionych na poprawę stanu skóry.

Kolejnym niezwykle ważnym składnikiem oleju z wiesiołka jest kwas gamma-linolenowy, który podobnie jak linolowy należy do grupy kwasów omega-6 mających szczególne znaczenie dla właściwego rozwoju kobiecego organizmu. Ich rolą jest między innymi poprawa pracy układu rozrodczego a także stymulowanie wzrostu komórek włosów i skóry. Sam kwas gamma-linolowy poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego i reguluje ciśnienie krwi, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca.

Jego zawartość w oleju z wiesiołka stanowi około 10 proc, natomiast resztę jego składu uzupełniają kwasy oleinowy, palmitynowy i stearynowy. W dobroczynnym wyciągu znajdziemy również witaminę E, odpowiedzialną za walkę z wolnymi rodnikami powodującymi starzenie się skóry, a także niewielkie ilości minerałów, w tym cynk, selen i magnez. Antymiażdżycowe właściwości oleju z wiesiołka wspierają obecne w nim fitosterole, które blokują wchłanianie złego cholesterolu i tym samym zmniejszają jego stężenie we krwi.

Olej z wiesiołka jest również sprzymierzeńcem odchudzających się, ponieważ zapobiega magazynowaniu się tłuszczów i ułatwia ich spalanie, a także pomaga usunąć toksyny z organizmu. Po olej w formie czystej lub suplementy na jego bazie powinny sięgać również osoby starsze, ponieważ łagodzi dolegliwości reumatyczne wspomagając regeneracje tkanek łącznej i chrzęstnej. W trwającym sezonie grypowym warto również zamienić na niego oliwę dodawaną do sałaty, ponieważ olej wzmacnia odporność i chroni przed infekcjami dróg oddechowych oraz gardła.

Jeśli mamy zamiar stosować olej z wiesiołka w czystej formie, koniecznie musi być tłoczony i jedzony na zimno, ponieważ podgrzany traci swoje właściwości. Kosmetyki wzbogacone o ten składnik zapewnią jędrną i elastyczną skórę, a olej nałożony na końcówki włosów skutecznie je zregeneruje.

Zdaniem wielu badaczy, olej z wiesiołka wykazuje także działanie antyrakowe, zwłaszcza w kwestii zwalczania nowotworów piersi i sutka. Dowiedziono, że zawarty w nim kwas gamma- linolenowy jest w stanie zahamować wzrost agresywnego raka piersi i wspomaga terapię zwiększając skuteczność leków.

Olej jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy i gamma-linolenowy, oleinowy, palmitynowy i stearynowy, a także fitosterole, białko, enzymy, witaminę E oraz minerały, w tym cynk, selen oraz magnez.

198 Przedmioty