woda demineralizowana
  • woda demineralizowana

Woda demineralizowana 5 L

4,99 zł
Brutto

Czym jest woda destylowana? To po prostu woda oczyszczona z metali ciężkich, bakterii czy związków chemicznych, takich jak pestycydy czy azotany. Oczyszczanie to odbywa się w drodze odwróconej osmozy.

Ilość

Woda demineralizowana ma szereg zastosowań zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Powstaje za pomocą odwróconej osmozy. Nie zawiera chloru, soli mineralnych, cukrów i bakterii. Wodę tę często porównuje się z destylowaną, nazywa ultra czystą.

Jako producent dbamy, by każda kropla spełniała najwyższe standardy jakości.

Przemysł kosmetyczny

Woda demineralizowana stanowi podstawową bazę praktycznie wszystkich kosmetyków dostępnych na rynku. Im wyższa jakość wody, tym lepiej oddziałujące na naszą skórę kremy, maści, balsamy, płyny micelarne i inne farmaceutyczne specyfiki.

Ponadto, dzięki korzystniejszemu pH woda destylowana ma zastosowanie w kosmetyce jako baza produktów o konsystencji żelowej przeznaczonych do kąpieli lub masażu.

Kosmetyka a jakość wody

Wykorzystywana powszechnie w kosmetyce woda przed użyciem musi być odpowiednio przygotowana, a jej jakość stale monitowana i nadzorowana pod względem zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Oferowany w sklepie płyn w 5-litrowym opakowaniu jest już zmiękczony, uzdatniony, dejonizowany, demineralizowany i destylowany, a więc przygotowany do produkcji kosmetyków. Może być także wykorzystany jako środek do czyszczenia i dezynfekcji urządzeń. Używając go, zapobiegamy problemom na linii produkcyjnej oraz zapewniamy odpowiednią jakość produktów kosmetycznych, dbając równocześnie o bezpieczeństwo konsumentów.

Systemy grzewcze, przemysłowe i chłodnicze

Chroni instalacje przed osadzaniem się kamienia kotłowego. Zapobiega zatykaniu przewodów chłodniczych w maszynach. Chroni przed powstawaniem korozji, odtłuszcza elementy w procesach galwanizacji.

Czyszczenie specjalistyczne

Woda demineralizowana usuwa nawet stare zabrudzenia. Radzi sobie z plamami, które na pierwszy rzut oka wydają się przypadkiem beznadziejnym. Dlatego często stosowana jest przy czyszczeniu elewacji, paneli słonecznych, kostki brukowej czy dużych powierzchni szklanych w biurowcach lub galeriach handlowych.

Wykorzystywana również w ciężkich przypadkach przez myjnie samochodowe. Zwalcza brud, z którym wcześniej nie poradziła sobie zwykła woda pod wysokim ciśnieniem.

W warunkach domowych idealnie nadaje się do mycia okien i drzwi. Nie zostawia plam, zacieków ani smug. Ultra czysta woda szybko schnie, więc nie ma potrzeby dodatkowego przecierania szmatką czy polerowania. Pozwala to znacznie skrócić czas sprzątania i zdecydowanie dłużej utrzymać nieskazitelną czystość.

Nawilżacz powietrza

W nawilżaczach parowych woda demineralizowana ochrania grzałki przed osadzeniem się kamienia. Izoluje przed powstawaniem nalotu wapiennego, dzięki czemu powietrze jest czyste, pozbawione wszelkich szkodliwych dla zdrowia pyłów i alergenów.

Pralnie

Regularne stosowanie wody demineralizowanej w pralkach redukuje praktycznie do minimum osadzanie się na nich kamienia. W efekcie urządzenia piorące działają nieporównywalnie dłużej niż przy użyciu zwykłej wody.

Woda demineralizowana ma duży wpływ na jakość prania – jest dla odzieży dużo łagodniejsza. Pierze dokładniej i usuwa całość użytego podczas płukania detergentu, dzięki czemu ubrania są przyjemniejsze w dotyku, nie tracą koloru i znacznie wolniej ulegają zniszczeniu.

Pozostałe zastosowanie

Woda demineralizowana używana jest również w prasowalnicach, instalacjach wielokrotnego obiegu wody czy akwarystyce. Zastosowanie jest niesamowicie wszechstronne. Wykorzystywana wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda najwyższej jakości.

1001
492 Przedmioty